Konsolidacja kredytów

05 gru

Konsolidacja kredytów

kredyty konsolidacyjneKażdy z nas wie, że kredyty potrafią z wybawienia stać się naszą zgubą. Bardzo często ludzie popadają w takie długi, że zaciągają kolejny kredyt w celu spłacenia poprzedniego. Duża część społeczeństwa decyduje się w takim przypadku na konsolidację kredytu. 

Konsolidacja kredytu to nic innego jak połączenie dwóch lub więcej wcześniej zaciągniętych kredytów w jedno z jednoczesnym ujednoliceniem stopy procentowej, ale za to dłuższym okresem spłaty. Specjaliści przyznają, że konsolidacja długu może przynieść często ogromną ulgę dla naszego budżetu, jednakże z dłużej perspektywy jest to rozwiązanie dostrzegalnie droższe.

Jak każde rozwiązanie, konsolidacja kredytów, ma także swoje wady i zalety. Niepodważalnie zaletą konsolidacji długu jest połączenie kilku kredytów w jeden. Dostajemy dłuższy czas na spłatę kredytu, ale także niższą, ujednoliconą ratę. Konsolidacja kredytu to także dodatkowy kapitał, a do tego różnorodne rodzaje ubezpieczeń, co pozwala nam na zaoszczędzenie mnóstwa pieniędzy w krótkim czasie. Bardzo często konsolidację kredytu traktuje się jako ratunek przed utratą wszystkich oszczędności czy nawet bankructwem.

O wadach kredytu konsolidacyjnego nie mówi się często, bowiem banki oferują tak korzystne oferty, że oprócz wyżej wspomnianych zalet, możemy otrzymać także inne gratisy. Kredyt konsolidacyjny to przede wszystkim rozwiązanie okropnie drogie na dłuższy czas. Zupełnie jak w przypadku zwykłych kredytów, baki mogą pobierać dodatkowe prowizje i opłaty – jest to jednak nowy, udzielony kredyt na spłatę poprzednich. Dodatkowo, należy liczyć się z tym, iż może zostać naliczona prowizja za przedterminową spłatę starego kredytu.

Bardzo często kredyt konsolidacyjny traktowany jest przez inne banki jako wyciągnięcie kapitału od klienta, który nie posiada wiedzy dotyczącej finansów i bankowości. Jeśli decydujemy się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego to warto skorzystać z porady doradcy finansowego. Jest to specjalista w swoim fachu, dlatego też on sporządzi nam ranking i porównanie ofert konsolidacyjnych dostępnych na rynku. Nie czerpmy wiedzy tylko i wyłącznie z internetu, a przy samym porównaniu i ilości ofert bankowych, możemy sami się często pogubić we wszystkich formalnościach.

Pamiętajmy, że konsolidacja kredytów nie jest jedynym rozwiązaniem dla spłaty naszych długów. Czasami warto rozeznać się w innych rozwiązaniach, chociażby zawieszeniu kapitałowej części spłaty raty lub zawieszeniu całej raty kapitałowo – odsetkowej.

 

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – przypomina także o tym, że warto pamiętać, o możliwości prowadzenia indywidualnych negocjacji z bankiem. Jeśli więc podjęliśmy decyzję, że kredyt konsolidacyjny jest dla nas najlepszym sposobem na wyjście z zadłużenia warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnych doradców kredytowych. Właśnie oni mają bowiem możliwość prowadzenia negocjacji z osobą decyzyjną w banku, a tym samym mogą pozyskać dla nas tańszy kredyt konsolidacyjny. Firma zajmująca się oddłużaniem ma niezbędną wiedzę i doświadczenie, które zwiększa nasze szanse na konsolidację kredytem bankowym.

Dodaj komentarz