Jak ostrzyc brodę samemu ?

20 sie

Jak ostrzyc brodę samemu ?

Przez ostanie kilka lat na rynku można spotkać nie tylko zwykłego fryzjera męskiego. Coraz częściej pojawiają się artyści i rzemieślnicy określani mianem Barbera. Są to specjaliści od męskich fryzur, ale też kompleksowo zajmą się goleniem twarzy. Chodzenie do fryzjera i dbanie o siebie to nie tylko domena kobiet. Coraz częściej mężczyźni w Polsce przykładają większą wagę do tego jak wyglądają. Wizyta u Barbera wiąże się jednak ciągle z wysokim kosztem. Posiadając odpowiednie narzędzia można wykonać strzyżenie brody we własnym zakresie, w domowym zaciszu.

Jak przystrzyc brodę

  • Punkt pierwszy to umycie brody. Należy to wykonać mydłem lub szamponem, a na koniec dokładnie spłukać. Następnie wysuszyć suszarką i wyczesać. Nie należy się przejmować gdy włosy będą nadto nastroszone.
  • Kolejnym etapem jest przystąpienie do strzyżenia najdłuższą końcówką maszynki. Strzyżenie należy zacząć od dołu, kierując się ku górze. Wybór odpowiedniej maszynki ma również istotne znaczenie. Odpowiednio naostrzona maszynka idealnie przycina włosy, nie strzępiąc ich. Sklep Barbersupply.pl posiada w swojej ofercie maszynki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji brody i włosów.
  • W tym momencie należy zwrócić szczególną uwagę na żuchwę. Włosy tam rosnące mają tendencję do rośnięci: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553962-SPRZET-I-AKCESORIA-Maszynki.html w różnych kierunkach. Aby dokładnie przyciąć włosy na jednakową długość, w tym miejscu istotne jest aby prowadzić maszynę w różnych kierunkach.
  • Po ukończeniu etapu strzyżenia najdłuższą końcówką należy zmienić ją na krótszą. Strzyżemy nią boki do momentu styczności z włosami. Tą samą końcówką strzyżemy też wąsy. Pominięcie strzyżenia wąsów może okazać się później problematyczne, gdyż wąsy zachodzące na usta utrudniają jedzenie i picie.
  • Teraz należy zdjąć wszelkie końcówki z maszynki i rozpocząć pracę nad brodą przy użyciu jedynie trymera. Nim wyznaczyć należy linię brody. czyli Granicę, do której chcemy, aby nasza broda sięgała. Jeżeli istnieje taka potrzeba można wspomóc się zwykłą maszynką do golenia. Nie można zapominać, aby zwrócić szczególną uwagę, w tym kroku, na podgolenie wąsa jeżeli w dalszym ciągu jest zbyt długi.
  • Gdy strzyżenie jest już gotowe, stylizację należy wykończyć olejkiem do brody lub przeznaczonym do tego balsamem. Ujarzmi to sterczące na boki włosy, a brodzie nada miękkość i przyjemny zapach.

Dodaj komentarz