Jak działa filtracja wody w dystrybutorach bezbutlowych?

19 marzec

Jak działa filtracja wody w dystrybutorach bezbutlowych?

Alternatywą dla regularnych dostaw wody w butlach są dystrybutory filtrujące. Są tu urządzenia, które podłącza się do sieci wodociągowej, z której pobierana jest woda, a następnie oczyszczana. Dzięki procesowi filtracji jest ona zdatna do picia. To wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

Filtracja wody w dystrybutorach bezbutlowych

Proces filtracji wody odbywa się etapami. Na początku jest ona wstępnie oczyszczana blokiem węglowym z takich materiałów jak kamień, rdza, muł czy piasek oraz innych drobin mechanicznych. Następnie dochodzi do filtracji zmniejszającej ilość wapnia w wodzie, co poprawia jej smak i zapach. Trzeci etap to filtracja zmodyfikowanym blokiem węglowym, co eliminuje zanieczyszczenia, cysty i bakterie, a także redukuje chlor i zawartość ołowiu w wodzie, a także poprawia jej barwę i smak. Na koniec ma miejsce filtracja UV, która ma na celu końcowe zabezpieczenie bakteriologiczne wody.

Zalety dystrybutorów filtrujących

Woda filtrowana jest w pełni bezpieczna, dzięki skomplikowanemu procesowi jej oczyszczania. Zaletą dystrybutorów bezbutlowych jest przede wszystkim to, że zapewniają one nieograniczony dostęp do wody pitnej, gwarantując jednocześnie stałe koszty. Użytkownik dystrybutora może sięgnąć po wodę zimną lub ciepłą, a nawet gazowaną. Sam dystrybutor jest prosty w obsłudze i na ogół na elegancki wygląd, pasujący do nowoczesnych wnętrz. To idealne rozwiązanie dla osób i instytucji, u których jest duże zapotrzebowanie na wodę do picia.

Jak zamówić dystrybutor filtrujący?

Aby zamówić dystrybutor filtrujący do swojej firmy lub domu najlepiej skontaktować się z firmą Aquamo, która zajmie się instalacją urządzenia w 48 godzin od złożenia zamówienia. Można liczyć na pełną obsługę w cenie najmu, brak ukrytych kosztów oraz bezpłatną instalację dystrybutora. Ilość konsumowanej wody nie ma znaczenia – za każdym razem rachunek przyjdzie na tę samą, z góry umówioną kwotę. Dystrybutory filtrujące tej firmy są wygodne w użytkowaniu, a także elegancko się prezentują.

Są osoby, które obawiają się o jakość wody od dystrybutorów filtrujących. Proces jest na tyle dokładny i skomplikowany, że warto jednak zaufać jego skuteczności. Woda pozyskana w tej sposób jest smaczna i zdrowa, a także nie zostawia osadów. Jest dostępna cały czas, w nielimitowanej ilości. Z tego powodu urządzenia są chętnie instalowane w firmach, biurach, szkołach i innych instytucjach, gdzie przebywa dużo ludzi. Dystrybutor to rozwiązanie niezawodne, a także wygodne.

Dodaj komentarz