Geosiatki budowlane typu Miragrid.

28 lut

Geosiatki budowlane typu Miragrid.

geosiatka typu miragridRodzajów i typów geosiatek stosowanych w budownictwie znajdziemy obecnie stosunkowo sporo. Aczkolwiek niektóre z nich będą stosowane o wiele częściej. Przede wszystkim z racji swoich niesamowicie dobrych parametrów technicznych. Będą one pozwalać na stosowanie ich w wielu różnych zastosowaniach. Jedną z takich geosiatek jest geosiatka typu Miragrid. Tego typu geosiatka jest zdecydowanie najbardziej popularnym materiałem geosyntetycznym, stosowanym obecnie w branży budowlanej. Warto więc przyjrzeć się mu z nieco bliższej perspektywy, aby mieć podstawowe przynajmniej pojęcie o jego zastosowaniu i parametrach technicznych.

Gdzie stosowane są geosiatki budowlane typu Miragrid?

Przede wszystkim będą one wykorzystywane w budownictwie drogowym i kolejowym do zbrojenia gruntów, jak również do wzmacniania warstw podbudowy. Dzięki ich zastosowaniu, grunty, ale również warstwy podbudowy będą wykazywać większy poziom stabilizacji. Skutkiem tego też, nawet bardzo duże obciążenia eksploatacyjne będą stabilizowane, a to z kolei przyczyni się do zwiększenia trwałości dróg czy też autostrad oraz linii kolejowych. Musimy tutaj bowiem pamiętać, iż to właśnie stabilna podbudowa będzie gwarancją trwałości nawierzchni bitumicznej. Jakiekolwiek przesunięcia i zapadnięcia podbudowy, znajda swoje przełożenie na stabilność warstwy nawierzchni.

Warto tutaj podkreślić, iż geosiatki budowlane typu Miragrid, będą gwarantować bardzo dobre parametry techniczne. Charakteryzują się dobrą wytrzymałością na rozciąganie przy stosunkowo małym pełzaniu. Wykazują także dobre wartości tarcia w stosunku do gruboziarnistego podłoża. Wykorzystywane będą głównie do zbrojenia gruntów niespoistych.

Zastosowanie znajdują w budownictwie drogowym oraz kolejowym przede wszystkim. Bardzo często jednak przy ich pomocy stabilizowane i zabezpieczane są skarpy składowisk odpadów. Geosiatki budowlane typu Miragrid, będą także w połączeniu z prefabrykowanymi elementami betonowymi, wykorzystywane do budowy murów oporowych. Możemy tutaj śmiało stwierdzić, iż jest to zdecydowanie najpowszechniej stosowana geosiatka we współczesnym budownictwie.

Jakość geosiatki

Oczywiście geosiatki o podobnej strukturze można zakupić gdziekolwiek, u dowolnego dostawcy. Warto jednakże podkreślić, iż tylko dobra jakość wykonania tego typu geosiatek, będzie gwarantować osiąganie odpowiednich parametrów wzmocnienia. Oczywiście każdy z producentów będzie stosować tutaj technologię wytwarzania z włókien poliestrowych, powleczonych polimerową powłoką ochronną. Jednakże nie wszyscy będą stosować tak samo dobre technologie ich łączenia i wytwarzania. Dzięki temu też, niestety nie wszystkie geosiatki będą tak samo dobre jakościowo. Dobra jakość zaś, będzie przekładać się na osiąganie odpowiednich parametrów pracy geosiatki w gruncie.

Dodaj komentarz