Fotografia okolicznościowa.

24 maj

Fotografia okolicznościowa.

fotograf 3Każdy z nas od czasu do czasu korzysta z usług fotograficznych. Czy to w kwestii wykonania zdjęć do dowodu osobistego lub paszportu, czy to w kwestii uwiecznienia na kliszy doniosłych momentów naszego życia, takich jak ślub, narodziny, chrzciny itp. Z reguły też nie patrzymy zanadto na to, którego fotografa wybrać, tylko po prostu bierzemy pierwszego lepszego, którego cennik akurat mieści się w zakresie zasobności naszego portfela, aczkolwiek jest dość często popełnianym przez nas błędem. Otóż w zależności od okoliczności powinniśmy wybrać innego fotografa, który specjalizuje się w danym rodzaju fotografii (czasami jeden naprawdę potrafi robić dobrze wszystkie rodzaje zdjęć) i zadba o to, aby nasze zdjęcia były wykonane w stu procentach perfekcyjnie.

Zdjęcia studyjne a plenerowe.

Przede wszystkim powinniśmy sobie zdać sprawę z tego, iż mamy do czynienia z dość sporymi różnicami w kwestii podejścia do realizacji zdjęć w studio fotograficznym a tymi, realizowanymi w plenerze. W przypadku, kiedy realizowane będą zdjęcia studyjne nie trzeba zanadto martwić się o kwestie związane z oświetleniem, bowiem w studio można się akurat w tej kwestii dowolnie posługiwać sztucznym oświetleniem, natomiast w przypadku zdjęć plenerowych, niestety trzeba będzie dostosować się do aktualnie panujących warunków pogodowych, co nie zawsze będzie nam na rękę. Oczywiście dobry fotograf Bielsko posiadający odpowiedni zakres wiedzy i doświadczenia, podparty dobrym sprzętem, będzie w stanie skutecznie poradzić sobie nawet w trudnych warunkach pogodowych, niemniej jednak w takich okolicznościach potrzebujemy właśnie takiego dobrego fotografa.

Wybór odpowiedniego fotografa.

Tutaj w zasadzie wszystko zależne będzie od tego, jakiego rodzaju zdjęcia mamy zamiar realizować. Trzeba wybrać takiego fachowca, który będzie w stanie skutecznie sprostać naszym wymaganiom i zapewnić nam zdjęcia, które bez obaw będziemy mogli wsadzić do rodzinnego albumu. Możemy nawet wyjść z założenia, iż dobry fotograf to taki, który poradzi sobie w trudnych warunkach, a jeśli z góry wie, że nie da rady sprostać danym wymaganiom to poinformuje o tym nas, czyli swojego klienta i ewentualnie poleci nam lepszych od siebie kolegów po fachu. W każdym razie, nie każdy fotograf będzie nadawać się do robienia każdego zdjęcia, a jeśli których bez mrugnięcia okiem tak twierdzi, to niestety powinniśmy od razu zrezygnować z jego usług, bowiem prawie na pewno nie mówi prawdy. Warto jeszcze poprosić tutaj o port folio, aby przekonać się czy rzeczywiście dany fotograf realizował poprzednio zbliżone sesje zdjęciowe i czy efekty były rzeczywiście na odpowiednio wysokim poziomie.

Tylko w taki sposób przekonać się można, czy dane studio fotograficzne może bez żadnych przeszkód zając się realizacją naszych fotografii okolicznościowych, które dla nas w końcu odgrywają stosunkowo istotną rolę, bowiem pełnią funkcję upamiętnienia doniosłych momentów naszego życia i nie możemy nikomu pozwolić aby tę pamiątkę zepsuł dla własnych korzyści.

Dodaj komentarz