Folia stretch a bezpieczeństwo magazynowanych towarów.

28 lut

Folia stretch a bezpieczeństwo magazynowanych towarów.

mini-rap3Magazynowanie różnorodnych towarów to bardzo ważna sprawa w przypadku wielu przedsiębiorstw, które produkują dość sporo wyrobów a następnie muszą je gdzieś bezpiecznie przechować do czasu sprzedaży. W tym przypadku oczywiście trzeba będzie dysponować odpowiednią powierzchnią magazynową, aczkolwiek możliwe jest także skorzystanie z zewnętrznych powierzchni magazynowych. Niemniej jednak, w każdym z tych przypadków koniecznością jest staranne zabezpieczenie magazynowanych towarów, aby w czasie ich przechowywanie nie doszło do jakichkolwiek przypadkowych uszkodzeń, które przecież mogą się w ostateczności okazać bardzo kosztowne. Aż strach pomyśleć, jakie straty mogłyby mieć miejsce w przypadku, kiedy niewłaściwie zapakowana paleta z kilkoma tysiącami produktów, spadła by z wózka widłowego. Zobaczmy zatem jak poprawnie zabezpieczyć towar na paletach, aby w czasie jego magazynowania nie doszło do jakichkolwiek wypadków a nasz towar był w stu procentach bezpieczny.

Folia stretch.

Tytułowa folia stretch, okazuje się tutaj bardzo rozsądnym rozwiązaniem aczkolwiek tylko w przypadku towarów lżejszych, które jednocześnie będą same dość odpowiednio zapakowane. Kiedy mamy do ułożenia na palecie kilkaset małych paczek, warto w pierwszej kolejności zrobić z nich większe pakunki, chociażby poprzez spakowanie ich do większych kartonów po kilkadziesiąt sztuk, a następnie ułożyć już na palecie, i tutaj właśnie, z zastosowaniem folii stretch, odpowiednio zabezpieczyć, mocując je do palety, oraz stabilizując je względem siebie. Dobra, mocna i wytrzymała, przeźroczysta folia stretch będzie tutaj bardzo dobrym stabilizatorem dla wszystkich paczek, oczywiście w przypadku poprawnego jej zastosowania, choć trzeba przyznać, iż nie w tym nic takiego trudnego. Wystarczy podczas owijania palety folią stretch, nieco ją naciągać, aby po przyłożeniu już do palety mogła lekko się kurcząc, szczelnie owinąć dookoła, zapewniając nie tylko stabilność poszczególnych paczek, ale także gwarantując dodatkowe zabezpieczenie przed negatywnym działaniem opadów atmosferycznych.

Skąd wziąć dobrą folię stretch?

Mimo, iż folia stretch z reguły powinna być zawsze taka sama, niestety nie każdy jej producent, będzie nam zapewniać dostawy dokładnie takiej samej. Będziemy tutaj mieli pewne różnice w wytrzymałości, rozciągliwości oraz kurczliwości, wobec czego, mu musimy znaleźć odpowiedniego dostawcę, który zapewni nam zawsze taką samą folię stretch, spełniającą nasze wszystkie wymagania. Dobra jakościowo jest obecnie na przykład folia stretch z Bielska Białej wobec czego warto tutaj poszukać dostawców, którzy zapewnią nam dostawy takiej właśnie folii, a co za tym idzie, zapewnią, że wszystkie nasze paczki do magazynowania, będą zabezpieczone w taki sam sposób, co rzecz jasna przełoży się na bezpieczeństwo naszego magazynowanego towaru.

Dodaj komentarz