Czystość atmosfery wewnętrznej dla procesu lakierniczego.

31 lip

Czystość atmosfery wewnętrznej dla procesu lakierniczego.

kabina lakiernicza kabiny lakiernicze betaUtrzymanie wysokiego poziomu czystości wewnętrznej atmosfery roboczej w warsztatach lakierniczych, to kwestia zdecydowanie najważniejsza, przekładająca się w bezpośredni sposób na jakość realizowanych w warsztacie usług. Chodzi tutaj głównie o kwestię tego, iż jakiekolwiek zanieczyszczenia, przedostające się do bezpośredniego sąsiedztwa strefy roboczej, czyli nakładania warstw farby, będą natychmiast prowadzić do ograniczenia poziomu jakości wykonanej powierzchni lakierowanej. Lakier będzie wstępnie osłabiony, a co za tym idzie, po prostu z biegiem czasu, zacznie sam odpadać, a to przecież jest kwestią niedopuszczalną ze względu na jakość świadczonych usług.

Jak oczyścić atmosferę wewnętrzną?

Przede wszystkim trzeba będzie zadbać o prawidłowe oczyszczenie powietrza doprowadzanego do pomieszczeń warsztatowych z zewnętrz. W tym celu trzeba będzie zastosować odpowiedniej jakości filtry kasetowe czy tez kieszeniowe, montowane w systemie wentylacji, dzięki czemu, wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia zewnętrzne będą bardzo szybko przechwycone. Niemniej jednak musimy pamiętać także o tym, iż zanieczyszczenia powstają także wewnątrz. Tutaj wszelkiego rodzaju kurz i pył będzie też dość regularnie podnoszony przez przemieszczających się pracowników, co trzeba będzie w jak największym zakresie wyeliminować. Aby do tego doprowadzić, należy zastosowaniem odpowiednie jakości filtr sufitowy dla lakiernictwa, przy pomocy którego wszystkie podniesione raz zanieczyszczenia będą od razu przechwycone. Do tego można jeszcze zainwestować w dodatkowe filtry podłogowe, które będą utrudniać podnoszenie zanieczyszczeń. Jednym słowem wewnętrzna filtracja będzie w stanie przyczynić się do poprawy efektywności naszej pracy w warsztacie lakierniczym.

Wewnętrzna kabina lakiernicza.

Ostatecznie, rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym w tym przypadku, choć jednocześnie także najbardziej kosztownym, będzie inwestycja w dodatkową, wewnętrzną kabinę lakierniczą. Jest to nic innego jak tylko dodatkowe pomieszczenie, specjalna kabina z własna filtracją powietrza doprowadzanego do wnętrza. Jej zastosowanie ma na celu jak największy zakres eliminacji zanieczyszczeń ze strefy nakładania lakieru, dzięki czemu można osiągnąć maksymalnie wysoki poziom jakości realizowanych usług lakierniczych. jest to bardzo ważna kwestią, bowiem dzięki temu będziemy mogli realizować usługi dla większej ilości, bardziej wymagających klientów. Ogólnie rzecz ujmując, można powiedzieć, że inwestycja w dodatkową kabinę lakierniczą, będzie jedynie od nas wymagać regularnego wymieniania filtrów w niej. Oczywiście taki filtr do kabiny lakierniczej będzie można bez trudu pozyskać u samego producenta kabin, jak również w sklepach z wyposażeniem tego rodzaju. Nie jest to jednak jakiś wyjątkowo wygórowany koszt, aby od razu przejmować się tymi wydatkami.

Dodaj komentarz