Czy sztuka to już przeżytek?

29 maj

Czy sztuka to już przeżytek?

Karol Bąk - Prima Mobilia XLWspółczesny świat zdaje się nieustannie nas zaskakiwać. Zaskakują nas nowe zwyczaje, coraz to nowe reformy wprowadzane przez Rząd, o których wprowadzeniu jeszcze jakiś czas temu nikt by nie pomyślał. Szokują nas również nowinki techniki i technologii, które zwłaszcza dla osób starszych są wręcz czymś nie do pomyślenia. Nikt z osób starszych kilkadziesiąt lat temu nie pomyślałby, że tak szeroko dostępne będą komputery wraz ze stałym połączeniem z Internetem, dzięki któremu będzie można komunikować się z rodziną i przyjaciółmi na znaczne odległości, dzięki któremu będzie można oglądać filmy, słuchać muzyki czy wyszukiwać informacje praktycznie z każdej dziedziny naszego życia. Nie pomyśleliby nawet, że pojawi się coś takiego, jak telefon komórkowy, który, de facto, nie służy dziś już tylko do odbierania i wykonywania połączeń, ale jest tak naprawdę urządzeniem wielofunkcyjnym posiadającym radio, dostęp do Internetu, odtwarzacz muzyki i tym podobne. To właśnie ze względu na wszechobecność takich nowinek technologicznych sztuka dla wielu osób właściwie w ogóle się nie liczy. Na ścianach pojawiają się już nie obrazy, a nowoczesne plakaty lub popularne naklejki ścienne. Tak jest jednak w większości i sytuacja ta porównana może być do czytywania książek ? nie każdy to robi, właściwie robi to niewiele osób w porównaniu z ilością osób, które czytywały książki jeszcze jakiś czas temu. Nie znaczy to jednak, że nie robi tego nikt.

Prawdziwi miłośnicy sztuki

Są wśród nas jeszcze prawdziwi miłośnicy sztuki, którzy nie wyobrażają sobie, by na ich ścianach w ich własnych domach lub mieszkaniach nie wisiało co najmniej kilka przepięknych obrazów. Są wśród nas jeszcze ludzie, którzy doceniają sztukę i nie mają zamiary rezygnować z jej podziwiania na rzecz postępującej technologii. Są wśród nas jeszcze osoby, dla których sztuka to prawdziwa pasja i sens życia, a nie tylko obrazy, które ktoś zwyczajnie namalować, bo przecież cóż w tym trudnego. Dla takich właśnie osób galeria Tadeo Art wciąż działa i to działa bardzo prężnie. Tadeo Art jest galerią, która nieustannie się rozwija. Jak dotąd, posiada ona mnóstwo dzieł wielu współczesnych malarzy, jak i tych, którzy tworzyli swoje dzieła na przełomie XIX oraz XX wieku. Suma summarum galeria Tadeo Art dysponuje ponad 900 obrazami, które można nabyć po bardzo korzystnej cenie.

Przyjdź i zobacz

Galerię Tadeo Art odwiedzić można osobiście w Bielsku-Białej. Można wtedy na własne oczy zobaczyć wszystkie dostępne zbiory, by wybrać te obrazy, które najbardziej nam się podobają i które, naszym zdaniem, najlepiej będą zdobić wnętrza naszych mieszkań i domów. Miłośnicy sztuki mogą odwiedzić galerię Tadeo Art nawet nie po to, by koniecznie coś kupić, ale również po to, by kultywować sztukę, pielęgnować ją i nie pozwolić jej zatracić się w skomputeryzowanym świecie techniki i technologii. Galeria gwarantuje niezapomniane wrażenia, gdyż dostępne w niej zbiory warte są zadumy, refleksji i własnej interpretacji.

Dodaj komentarz