Bezpieczeństwo pracy w lakierni przemysłowej.

24 cze

Bezpieczeństwo pracy w lakierni przemysłowej.

2_wstepnyLakiernictwo przemysłowe to bardzo wymagająca branża, w której należy pamiętać o starannym zabezpieczaniu zarówno samego pomieszczenia lakierni, jak również zlokalizowanych wewnątrz profesjonalnych kabin lakierniczych. Chodzi nam tutaj głównie o zabezpieczenie wnętrza pomieszczenia przed zabrudzeniami lotnymi, które mogłyby wywrzeć bardzo negatywny wpływ na sam proces lakierowania, aczkolwiek nie bez znaczenia jest także zabezpieczenie środowiska przed zanieczyszczeniami wydostającymi się na zewnątrz z pomieszczenia lakierni. W tym przypadku koniecznością będzie zastosowanie odpowiednich filtrów, które będą bardzo skutecznie ograniczać przepływ zabrudzeń do wnętrza pomieszczenia lakierni, oraz będą także wiązać mgiełkę lakierniczą wydostającą się na zewnątrz wraz z powietrzem.

Filtry kasetowe.

Jednym z rozwiązań w tym zakresie, jest zastosowanie chociażby filtrów kasetowych, montowanych na wylocie kanałów wentylacyjnych, które zapewniają zbieranie wszystkich lotnych zanieczyszczeń z powietrza zanim te zostanie odprowadzone na zewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu wyprowadzać będziemy tylko i wyłącznie czyste powietrze, zaś wszystkie chemiczne substancje lotne zawarte w mgiełce lakierniczej zostaną związane z filtrach a następnie poddane procesowi utylizacji. Musimy tutaj także zapewnić sobie filtrowanie powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczenia. W tym przypadku także skutecznie spisywać się będą odpowiednio dobrane filtry kasetowe, które będą zbierać wszystkie pyły i zanieczyszczenia, aby te nie przedostały się do wnętrza lakierni. Chodzi tutaj głównie o to, iż wszystkie tego typu zabrudzenia będą negatywnie wpływać na przebieg procesu lakierniczego utrudniając prawidłowe nakładanie warstw lakieru, a co równie istotne, będą wpływać na osłabienie trwałości nałożonych warstw lakieru.

Zabezpieczenie kabin lakierniczych.

Mimo zastosowania wszystkich filtrów zewnętrznych i wewnętrznych, zlokalizowane wewnątrz pomieszczenia lakierni kabiny lakiernicze, musimy także dodatkowo zabezpieczyć, poprzez zamontowanie odpowiednich filtrów. Chodzi tutj przede wszystkim o to, abyśmy mogli skutecznie zapewniać sobie idealną atmosferę do prac lakierniczych, a jednocześnie usuwać jak największa ilość zanieczyszczeń powstających w procesie lakierowania wewnątrz kabiny. Trzeba tutaj zastosować odpowiednie filtry do kabin lakierniczych, aby za ich pomocą skutecznie i efektywnie odprowadzać zanieczyszczenia powietrza wykorzystywanego do malowania pod ciśnieniem, a jednocześnie oczyszczać atmosferę wewnątrz kabiny, zapewniając sobie tym samym wystarczająco wysoki poziom widoczności w jej wnętrzu. Generalnie rzecz więc ujmując, należy tutaj poczynić pewne wysokie inwestycje, które jednakże są absolutnie niezbędne, jeśli chcemy zapewnić sobie wystarczająco wysoki poziom jakości przeprowadzanych prac lakierniczych, a to przecież w tym przypadku zdecydowanie najważniejsze .

Dodaj komentarz