Profesjonalne maszyny do produkcji brykietów.

30 sie

Profesjonalne maszyny do produkcji brykietów.

podawanie-do-karuzeliWytwarzanie brykietu z wszelkiego rodzaju odpadów z produkcji stolarskiej i tartacznej, to bardzo dobre rozwiązanie. Nie tylko ze względu na zagospodarowanie tego typu odpadów, ale przede wszystkim ze względu na fakt, iż brykiet jest bardzo ekologicznym materiałem opałowym. Do jego produkcji będą jednak niezbędne nowoczesne, w pełni profesjonalne maszyny do produkcji brykietów. Ich koszt może jest nieco wygórowany, aczkolwiek z drugiej strony, zawsze można je kupić na rynku wtórnym. Będzie to kwestią szalenie istotną, bowiem pozwoli nam zaoszczędzić stosunkowo spore pieniądze. Samo wytwarzanie zaś brykietu nie jest niczym nadzwyczaj skomplikowanym, aczkolwiek pewne wymagania należy tutaj spełnić.

Zakup maszyn do brykietowania.

Oczywiście trzeba będzie dysponować stosunkowo sporym zapleczem finansowym. Nowoczesne maszyny do produkcji brykietów mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Oczywiście w zależności od konkretnej maszyny. Każda z nich będzie bowiem mieć zupełnie inne możliwości i wydajność. Skutkiem tego też, cena jej zakupu będzie zawsze odmienna. Najtańsze maszyny do brykietowania, można będzie zakupić już w cenie około 100.000 PLN. Bardziej zaawansowane maszyny będą nas kosztować relatywnie więcej. Musimy więc pamiętać przede wszystkim o kwestii tego, aby dobrać maszyny do brykietowania tak, aby spełniały nasze wymagania i nadawały się do wdrożenia na naszych obiektach produkcyjnych. Nie wszędzie bowiem będzie w stanie zmieścić najbardziej zaawansowane maszyny, o dużej wydajności oraz wielkich możliwościach. Najprostsze maszyny nie wymagają aż tak wielkich przestrzeni, wobec czego, możemy sobie pozwolić na ich zakup nawet w przypadku posiadania mniej dużych obiektów produkcyjnych.

Proces produkcji brykietu drzewnego.

Bardzo istotną kwestią jest tutaj także sam proces produkcji brykietu. Otóż maszyny do brykietowania po dostarczeniu im materiału wsadowego (wióry, trociny, zrębki), przy użyciu wysokiej temperatury doprowadzają do odparowania wilgoci z materiału, a następnie przy zastosowaniu wysokiego ciśnienia prasują go na kostki zgodnie z zamontowaną w maszynie formą. Możemy obecnie wytwarzać brykiet w kształcie tradycyjnych mydełek, kostek, cegiełek, a także wałeczków o różnych średnicach. Wałeczki brykietu o małych średnicach idealnie sprawdzają się do zastosowania w piecach kominkowych. Pozostałe materiały są raczej przeznaczone do spalania w kotłach na drewno.

Podsumowanie

Generalnie rzecz ujmując, brykiet nie jest aż tak bardzo skomplikowany w produkcji, aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, aby zadbać o maksymalny poziom ograniczenia jego narażenia na kontakt z wilgocią. Tylko odpowiednio suchy brykiet drzewny, będzie gwarantować nam maksymalnie wysoki poziom ekologiczności spalania. Nadmierne ilości wilgoci w brykiecie będą automatycznie obniżać wartość kaloryczność, jak również przyczyniać się do powodowania korozji kotła, co znacznie ograniczy jego żywotność.

Dodaj komentarz